Vyhledávání

Sloupec reklamy
Když cvakne spoušť - prezentace profesionálních i zájmových fotografů
 

ENZO
Jaroslav Špulák - hudební kritik a spisovatel
 
 
  
Adventure Golf Horní Bezděkov 

16. Blatenský fotofestival - Brunclík, Nejezchleb, Jungrová a další..

16. 09. 2021


Brunclík, Jungrová, Lhoták, Neff, Nejezchleb, Stano, Šrek Bromová zvou na 16. Blatenský fotofestival


16. ročník Blatenského fotofestivalu se uskuteční předposlední zářijový víkend za účasti špičkových jmen české i slovenské fotografie. K tomu práce 34 dalších fotografů v rámci Otevřené scény, přednášky, neformální setkání, ozvěny Fotojatek a hudební doprovod Václava Koubka v kulisách jihočeské Blatné. 16. ročník bude „Na tělo“


Koncepce Blatenského fotofestivalu pro jeho 16. ročník s tématem „Na tělo“ vychází z dosavadního zaměření festivalu především na špičkovou fotografickou tvorbu převážně českých autorů, tentokrát z oblasti fotografe aktu a těla. Osou letošního fotofestivalu se stane tvorba trojice významných a renomovaných tvůrců, Pavla Brunclíka, Zdeňka Lhotáka a Alžběty Jungrové, doplněná o menší výstavní projekty dalších autorů napříč generacemi s výraznými úspěchy na domácí i světové fotografické scéně (Miloš Nejezchleb, David Neff, řada inspirativních autorů z archivu festivalu Fotojatka v projekci Jana Flašky a další).


Přednáškový program


Zdeněk Lhoták uvede prezentaci s názvem Moje tělo, u které v podtitulu uvádí: „Fotografie těla a tělesnosti jsou mým prostředkem komunikace, sebereflexe, relativizace a provokace. Věřím, že prezentované fotografie budou výzvou ke společné diskuzi o smyslu tvorby.“


Veronika Šrek Bromová představí „Univerzální tělo“, které reflektuje autorčin tematický posun od lidského a zvířecího těla k tělům rostlin.


Tono Stano pak ve své přednášce „Prameny moci“ nadnese podstatné kroky, které je potřeba udělat, aby se zrodila naděje vzniku kvalitní fotografie.


Ozvěny Fotojatek uvedou fotosérie od špiček světové i domácí tvůrčí a dokumentární fotografie navíc s hudební podmalbou. Zážitek zintenzivní moderování Honzy Flašky, balancující mezi odbornou přednáškou a stand up komedií. Výběr fotografií je samozřejmě „Na tělo“.

 

Foto: © Alžběta JungrováFoto: © Alžběta Jungrová - Burlesque

 

Foto: © David Neff_sestričky z covidária_webFoto:  © David Neff_sestričky z covidária

 

Foto: © Miloš Nejezchleb_soubor Tiché příběhyFoto: © Miloš Nejezchleb_soubor Tiché příběhy

 

Foto: © Pavel Brunclík_soubor Geometrie nahotyFoto: © Pavel Brunclík_soubor Geometrie nahoty

 

Hudební rám Václava Koubka

Je milou tradicí, že každý ročník fotofestivalu doprovází účastníky na jejich dvoudenní pouti po výstavách živá hudba. Letos se tohoto úkolu zhostil český písničkář, harmonikář, spisovatel, herec a režisér Václav Koubek, který vedle doprovodu vystavujících i návštěvníků odehraje v sobotu od 19 hodin koncert v Kulturní kavárně Železářství U Šulců.

 

Foto: © Tono Stano_Kaplička, Chapel, 2018Foto: © Tono Stano_Kaplička, Chapel, 2018

 

Václav KoubekVáclav Koubek

 

Foto: © Veronika Šrek BromováFoto: © Veronika Šrek Bromová

 

Foto: © Zdeněk Lhoták - SpartakiádaFoto: © Zdeněk Lhoták - Spartakiáda

 

 

O Blatenském fotofestivalu

Fotofestival je pořádán s cílem představit výstavní soubory významných autorů (v minulých letech např. A. Kratochvíl, J. Saudek, J. Štreit, V. Birgus, J. Pohribný, T. Pospěch, L. Jarcovjáková, P. Mára, M. Švolík, R. Vondrouš, J. Ságl, D. Hochová, P. Dias, M. Stibor, J. Reich, I. Malijevský) a současně nabídnout prostor mladým začínajícím umělcům, často teprve studentům či absolventům fotografických škol, v rámci tzv. Otevřené scény. Festival tvůrčí cestou konfrontuje vidění matadorů fotografie a začínajících fotografů – umožňuje tak porovnat cesty a vizuální trendy, kterými se obě skupiny liší nebo k sobě vracejí a v širším kontextu tak každý rok unikátním způsobem reflektuje status quo oboru.


Více informací a podrobný program víkendu najdete na www.fotofestival.cz.Kontakt

Kulturní Plantáž Blatná

Radek Řebřina, PR rebrina@plantaz-blatna.cz, +420 603 395 160

www.plantaz-blatna.cz, www.fotofestival.cz

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner