Vyhledávání

Sloupec reklamy
Když cvakne spoušť - prezentace profesionálních i zájmových fotografů
 
Vinárna, kavárna a restaurant BRESTO
ENZO
Jaroslav Špulák - hudební kritik a spisovatel
  
Adventure Golf Horní Bezděkov 

Berounský FOTOBLÁZINEC - rozhovor s Renkou Bucharovou...

06. 10. 2010

Renko, již tuto sobotu 9. 10. 2010 proběhne první Berounský Fotoblázinec.... Jak a v čí hlavě nápad vznikl?

Bylo nebylo....ke konci naší Jezinkovské výstavy jsme se potkali s fotokolegou Petrem Jílkem v Bille a než jeho partnerka nakoupila, postěžovali jsme si, že není kde popovídat  o fotkách a upekli fotoblázinec. (Byl to poměrně velký nákup.)

 

Prosím Tě, pokud se neurazíš, proč právě název Fotoblázinec? Nerozumím úplně přesně důvodu, proč nazývat výstavy většinou krásných fotografií jménem, jaký jste si zvolili Vy nebo jaký si zvolila skupina tvořící třeba Fotojatka..

Názvu "Fotojatka" také moc nerozumím. Blázni ale měli vždycky jistá provilegia. Blázni si většinou mohli dovolit říkat, co  chtěli. No a  uznej, ten, kdo se víc zabývá fotografií není obvykle tak trochu fanatik a cvok?Název akce"Fotoblázinec" dává tušit, že tu jde spíše o volnost a legraci než o  formální akci.  Ale pokud z našich vystavených prací nebude zřejmé, že fotky bereme vážně, pak nám ani nejserioznější image festivalu nepomůže. (No a navíc,pokud vše nezvládneme, co se organizace týče, úplně perfektně, aspoň se máme na co vymluvit :-))

Chceme tedy uvést akci, kde se sejdou lidé, kteří fotí a chtějí o  fotkách povídat. Nikoliv sednout a poslouchat ty moudré a nejpokročilejší, ale každý s každým, pokud si padnou do oka. Nebude zde hlavních hrdinů, hrají všichni.Každý zaregistrovaný účastník dostane  k dispozici 3m šňůry, na ni pověsí své fotky a bude si moci užít reakcí publika. Další možnost je fotky promítnout ostatním (netřeba vše tisknout), zda se rozproudí diskuse, to uvidíme.


Do našeho loga jsme dali barvy zelená a modrá, čili pro blázny dobrá. Tím chceme také fotografům nabídnout  volbu. Modrá přísluší klasice, zelená  těm , kdo se snaží o modernu. Zda dojdeme k diskuzi a nebo dokonce vzájemnému pochopení obou  skupin, to poznáme.

Můžeš, prosím návštěvníkům Galerie WWG.CZ přiblížit, co všechno a kde diváci v Berouně uvidí?

Základem bude výstava, za dobrého počasí kolem knihovny, v horším případě se budeme muset vejít dovnitř knihovny. Dále budou někteří autoři promítat fotky, které se nevejdou rozsahem do oněch 3 metrů. Vystavující budou mít možnost uvést svou tvorbu v sérii minivernisáží. Všichni příchozí návštěvníci budou mít možnost fotky hodnotit a komentovat, nejúspěšnější díla zůstanou potom v měsíci říjnu instalována v prostorách knihovny. Od rána až do odpoledne bude probíhat fotolov na šest témat,  rozděleno do dvou bloků a naváže společné promítání a povídání o úlovcích.Zařazujeme také dvě přednášky/besedy, jedna spíše odborná,

Martin Majer nám poví, jak se fotografuje v podzemí, druhá cestopisná, já se podělím o zážisty z cest po Islandu.A nakonec kuriozní fototombola. Vše najdete na našem webu www.fotoblazinec.cz (Pozn. vepřová hlava nebude!!!)

Kdo a co bude vystavovat?

Seznam příchozích fotografů  čítá cca 20 jmen, nahlédněte prosím na  našem webu. Dokonce máme i jednoho registrovaného psa! Hle výhoda Fotoblázince, na Fotofest do Paříže by se asi neprosadil :-)

Mimochodem, jsme rádi, že uvidíme alespon několik náhledů Tvých kvadrálů, Jiří. Škoda, že si u nich asi stát nebudeš.

Je možné se ještě přihlásit? Nebo třeba přinést svoje fotografie a pak je někde ukázat? Třeba na jednom stolu nebo na židli nebo rozhodit na deku na zídce?  

Registrace už jsou uzavřené, ale  můžeme zkusit přidělit příchozím ještě místo,  bude záležet na momentální situaci. Prostoru venku je dost, uvnitř je omezeno (viz faktor počasí...) projekce musíme také trochu  plánovat. Určitě zkusíme improvizovat,  dobrá vůle   tu  bude. Rozhodně je  lepší ozvat se předem. mail: fotoblazinec@seznam.cz a také možno využít facebook.

Co budeš vystavovat Ty?  

Tak mám pocit, že o mne tu  nejde. Zkusím soubor  dozelena, v zájmu rovnováhy.

Chceš něco ještě sdělit na závěr, něco nač jsem se neptal?
Vymezili jsme se jako nekomerční akce, takže jsme se  nesnažili o sponzory, je to spíš pokus a chceme být nezávislí. Už nyní chci ale poděkovat pracovníkům Městské knihovny Beroun a Netradiční kavárny Jiná káva za vstřícný přístup a vlídné přijetí akce.  A také všem, kdo se odvážili  a ještě odváží zúčastnit nebo přijdou vystavující podpořit. Věřím, že vše proběhne k radosti všech zúčastněných.

Děkuji za rozhovor. A přeji Berounskému Fotoblázinci úspěch.. Letos i za deset let...

 

Jiří Heller

Galerie WWG.CZ

FB - Jiří Heller

FB - Galerie WWG.CZ

FB - Ondřej Smeykal - didgeridoo

FB - Adventure Golf Horní Bezděkov


Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEIVAROZA - Výrobky od Zrcadla

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR ArtMagazin.euNikonClub Česká republika - Filip Molčan

WELLNESS BOOK

Provozovatel galerie

Mediální partner