Vyhledávání

Sloupec reklamy
Když cvakne spoušť - prezentace profesionálních i zájmových fotografů
 
Vinárna, kavárna a restaurant BRESTO
ENZO
Jaroslav Špulák - hudební kritik a spisovatel
  
Adventure Golf Horní Bezděkov 

Ivana Matějková/Sedláček/Ševčík v nové galerii Fakulty stavební ČVUT

13. 02. 2018

Univerzitní galerie, kterou Fakulta stavební ČVUT zřídila v centrálním prostoru budovy, před zasedacími místnostmi děkanátu, zahájila svoji činnost v lednu výstavou Matějková/Sedláček/Ševčík. Trojice hodnotitelů fakultní fotografické soutěže „Tvýma očima“ tak zde poprvé představuje i vlastní tvorbu. Galerie chce dále svoje prostory nabízet pro výstavy na témata z oblasti výtvarného umění, umělecké fotografie, užitého umění a architektury, a to ve vazbě na zaměření fakulty.

Matějková/Sedláček/Ševčík

Matějková/Sedláček/ŠevčíkAčkoli je galerie přímo v prostorách fakulty, výstavy v ní by neměly být ryze oborové. „Chceme otevřít dveře umělcům a nabídnout jim netypický prostor, kde mohou svoje díla prezentovat,“ vysvětluje Miloš Sedláček, pedagog z Fakulty stavební ČVUT a jeden z iniciátorů vzniku galerie. „Studentům tak nabídneme možnost setkat se s uměním přímo na fakultě. Zároveň se tu se zajímavými projekty budou moci prezentovat i oni sami.“

Matějková/Sedláček/Ševčík

Matějková/Sedláček/Ševčík

 

Ivana Matějková: "Na první výstavě této nové galerie v prostorách ČVUT Fakulty stavební se představuji společně s kolegy M.Sedláčkem a V.Ševčíkem. Oba zmínění působí zde jako odborní padegogové. Já jsem byla přizvána ke společnému projektu fakulty s názvem "Tvýma očima", jako odborný předseda komise. Jde o fotografickou soutěž, kterou každoročně vypisuje fakulta pro své studenty i středoškoláky (potencionální studenty ČVUT). Vedení školy již delší dobu uvažovalo o zřízení prostou, kde by se stýkalo umění s technikou. Letos k 10. výročí projektu se podařilo galerii otevřít. Je symbolické, že právě my tři prezentujeme své práce jako první. Avšak galerie je otevřená umění a prezenzaci umělců všeho zaměření. Možnost vystavovat zde budou mít studenti i profesionálové. Současná výstava je otevřena ještě do konce února 2018"

 

Foto: © Ivana Matějková

Foto: © Ivana Matějková

 

Prostor pro galerii před zasedacími místnostmi děkanátu byl zvolen jako místo, kde se setkávají odborníci i návštěvníci, probíhají zde odborné konference, zasedání vědecké rady, akademického senátu i další významné akce.

 

Více informací na www.fsv.cvut.cz.

 

Partneři Galerie WWG.CZ pro rok 2018

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEIVAROZA - Výrobky od Zrcadla

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR ArtMagazin.euNikonClub Česká republika - Filip Molčan

WELLNESS BOOK

Provozovatel galerie

Mediální partner