Vyhledávání

Sloupec reklamy
Když cvakne spoušť - prezentace profesionálních i zájmových fotografů
 

ENZO
Jaroslav Špulák - hudební kritik a spisovatel
  
Adventure Golf Horní Bezděkov 

Můj otec Antonín Kratochvíl

04. 03. 2021

Touha po svobodě, uprchlický tábor v Rakousku, švédský kriminál, francouzská Cizinecká legie, prestižní studia v Amsterdamu na Gerrit Rietveld Academie, spoluzaložení mezinárodně uznávané agentury SEVEN - VII Photo Agency, osočení v kampani Mee Too, spoluzaložení agnetury 400 ASA, tisíce rukopisem nezaměnitelných fotografií z tragediemi a válkami postižených oblastí světa, opakované návštěvy černobylské oblasti, portréty amerických herců a zpěváků. Antonínovy fotografie byly publikovány v The New York Times, Newsweek, Vogue a Rolling Stone. Autor zachycoval válečné konflikty mj. ve Rwandě, Bosně, Iráku, Sierra Leone nebo Afghánistánu. 

 

Michael Kratochvíl, Antonín Kratochvíl, zdroj: Česká televize

Michael Kratochvíl se svým otcem Antonínem. 

Foto: © archiv České televize

 

Zivot plný zvratů, bojů o osobní svobodu, o možnost vytvářet emotivně silné fotografie jako záznam skutečnosti oceňované světovými fotografickými cenami, snímky publikované v prestižních novínách a časopisech na celé zeměkouli. A daň za způsob Antonínova života v podobě složitého osobního života? Mnohokrát boj o holý život, odloučení od rodiny a svých dětí, noční přeludy.  Složité vztahy a duševní šrámy na duši fotografa, jeho partnerek i potomků.

 
O tom všem přináší svědectví celovečerní životopisný film "Můj otec Antonín Kratochvíl". V režii Andrey Sedláčkové se na plátnu kin nebo na domácích obrazovkách objevují střídavě fotograf a syn Michael, jindy spolu při debatách a pří společném fotografování. Silná a otevřená výpověď obou osob, které se prvně potkali až v dospělosti mladšího z nich... Aź do puberty se Michael domníval, že jeho otec nežije. I dnes, po mnoha letech se oba vzájemně hledají a vytvářejí si vzájemné vztahy.


Jiří Heller


Film je možné vidět od 2. do 17. března 2021 na domácích obrazovkách z archivu České televize - ARCHIV

 

Partnery Galerie WWG.CZ jsou společnosti Centrum FotoŠkoda, EIZO, Olympus, Nielsen, Rim a FOMEI.   

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI 

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner