Vyhledávání

Sloupec reklamy
Když cvakne spoušť - prezentace profesionálních i zájmových fotografů
 

ENZO
Jaroslav Špulák - hudební kritik a spisovatel
  
Adventure Golf Horní Bezděkov 

Pavel SCHEUFLER bude hostem Večera s fotografem

12. 06. 2008

Pavel Scheufler

HISTORIK.

"Zabývám se historií fotografie se specializací na epochu Rakousko-Uherska. Snažím se v textech a na výstavách zpřístupňovat díla starých fotografů, které peripetie vývoje v našem středoevropském prostoru odsunuly do zapomenutí. Snažím se je znovu odkrýt světu a protože i fotografie bývají odrazem svého tvůrce, pokouším se přibližovat i jejich lidský osud."

PUBLICISTA, FOTOGRAF A PEDAGOG.

"Píši knihy, články a přípravuji fotografické výstavy. Také učím dějiny fotografie na FAMU a působím v několika společnostech, které se zabývají zejména záchranou fotografického dědictví (České foto, Národní muzeum fotografie).

Mou celoživotní zálibou je fotografování a velice mě baví vést kurzy digitální fotografie. V digitalizaci jsem spatřoval ideál pro konzervaci obrazové hodnoty starých snímků. Pokroky digitální fotografie aktivně sleduji od roku 1985. Společně s manželkou Kateřinou jsme zřejmě vůbec první u nás vytvářeli digitálně zpracované fotografie. (Vystaveny byly na dvou samostatných výstavách už v roce 1989.) V roce 1995 jsem uvedl v život Elektronické muzeum fotografie na Kodak Photo CD. Patřím mezi stálé spolupracovníky časopisu Foto Video od počátku jeho vydávání v roce 1996. Zajímá mě rovněž role médií v moderní společnosti; také proto jsem v letech 1992-2002 působil v Radě Českého rozhlasu, převážně jako její místopředseda".

WEBGALERISTA a VYDAVATEL

"Na svých elektronických stránkách chci postupně zpřístupnit všechny své podstatné texty o fotografii, aby posloužily jako inspirace pro další práci a bádání. Nabízím svou pomoc při identifikaci historických fotografických technik, při digitalizaci historických snímků a negativů všech formátů, při archivování a konzervaci fotografií, při hledání biografických údajů fotografů minulých generací a při vyhledávání historických snímků (událostí, lokalit, portrétů osobností...). Chtěl bych vyvolat kvalitní diskusi o nejstarší historii fotografie v českých zemích."

Několik údajů navíc

"A ještě pár velmi osobních poznámek: nenapsal jsem knihy pouze o dějinách fotografie, mimo jiných mi byla vydána i sbírka básní (v roce 2000). Mám dvě dcery, ta starší je provdaná v Irsku. A co mám ještě rád? Procházky lesem, hory, rozhledy z kopců."

 

 

Večer s fotografem - host Pavel Scheufler

Institut digitální fotografie

Průvodce Večery s fotografem - Jiří Heller

Praha 2, Hálkova 2, 120 00

Středa 25. června 2008 od 19,00 hodin.

Registrace bezplatného vstupu - zde

Závěrečný večer prvního pololetí bude doplněn hudební produkcí...


Jiří Heller

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI 

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner