Vyhledávání

Sloupec reklamy
Když cvakne spoušť - prezentace profesionálních i zájmových fotografů
 

ENZO
Jaroslav Špulák - hudební kritik a spisovatel
  
Adventure Golf Horní Bezděkov 

Předslunovratový didgeridoo koncert Ondřeje Smeykala.

22. 10. 2019


V pořadí již dvanáctý předvánoční koncert Ondřeje Smeykala se bude konat ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze. Pro letošní rok tento autor a hráč na didgeridoo a gongy připravil pro své posluchače dva koncerty, v sobotu 14. a v neděli 15. prosince 2019 od 20.00 hodin. Mezi hosty prvního večera se objeví např. Mikoláš Bělík se svou unikátní ambientní hrou na naladěné skleněné poháry a mezi nedělními hosty např. Miloš Vacík, hudebník, perkusista, zakladatel kultovního projektu Šum Svistu, tentokráte s jemnými rytmicko-melodickými nástroji. Koncert bude doplněn výstavou fotografií z Arnhemské země Blanky Křikavové.

Vánoční koncerty Ondřeje Smeykala 2019 - didgeridoo a gongy

V neděli 15. prosince 2019 se bude od 14.00 do 18.00 hodin v předsálí koncertu konat historicky první Didgeridoo jarmark, na kterém představí své didgeridoo čeští výrobci. Tyto nástroje si bude možné na jarmarku vyzkoušet, poradit se s výrobci i zakoupit. Z prodaných nástrojů bude část financí odeslána jako dar na podporu aboriginské kultury. Vstup na jarmark je zdarma.

Vánoční koncerty Ondřeje Smeykala 2019 - didgeridoo a gongy

Vstupenky jsou k dostání v Knihkupectví U Džoudyho, Jugoslávská 7, Praha 2, Dajáně, Koněvova 31, Praha 3 a na adrese lenkahellerova@seznam.cz.
Vstupné je 420,-Kč v předprodeji, na místě 490,- Kč.

Vánoční koncerty Ondřeje Smeykala 2019 - didgeridoo a gongy

Ondřej Smeykal hraje na australský domorodý nástroj didgeridoo více než dvacet pět let. Za tu dobu složil stovky skladeb pro tento nástroj, odehrál tisíce osobních koncertů, byl hostem význačných kapel, založil různá hudební seskupení, uspořádal stovky workshopů pro začátečníky i pokročilé, nahrál deset sólových CD, koncertuje a vyučuje zejména po celé Evropě, v USA i v Austrálii. Pro prezentaci České republiky v zahraničí vyrábí a hraje na křišťálová didgeridoo. Spolupracoval i na výrobě čtyř unikátních funkčních umělecky zaměřených kusů, které navrhl a vyrobil Bořek Šípek. Ondřej Smeykal složil hudbu opery L2 na motivy životního příběhu Clemense Kubyho. Její libreto napsal herec Jaroslav Dušek, kterého také hudebně doprovází při představení Čtyři dohody a improvizačních představeních Vizita. Spolu hrají v Divadle Na Jezerce nové představení „Sláva strojů a měst“, jehož jsou i autory.
Americký odborný web Ondřeje Smeykala v roce 2015 označil za nejlepšího neaboriginského hráče světa. Díky dlouhodobému studiu nástroje vytvořil z rituálního aboriginského nástroje malý orchestr.

Vánoční koncerty Ondřeje Smeykala 2019 - didgeridoo a gongy

Novoměstská radnice v Praze, 3. listopadu 2011 - host Alan Vitouš


Web Ondřeje Smeykala: www.smeykal.com

Topten didgeridoo world players: ZDE. 

Koncerty Ondřeje Smeykala podporuje web Kudy z nudy.

Koncertz Ondřeje Smeykala podporuje web Informuji.cz

Průběžně více dalších informací o koncertu a hostech: FB Ondřeje Smeykala.

 

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI 

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner