Vyhledávání

Sloupec reklamy
Když cvakne spoušť - prezentace profesionálních i zájmových fotografů
 

ENZO
Jaroslav Špulák - hudební kritik a spisovatel
  
Adventure Golf Horní Bezděkov 

Sleva na fotografické knihy nakladatelství PositiF

23. 03. 2021

Zdeněk Lhoták - Spartakiáda

 

"Když jsem vedl diplomové práce na různých školách nebo četl studie jiných teoretiků věnujících se fotografii, neustále mne překvapovalo, jakoby převládalo přesvědčení, že teorie fotografie se teprve rodí a do té doby nic nevzniklo. I když bych raději fotografoval, věnoval jsem stovky hodin tomu, abych vybral ty nejzajímavější nebo příkladné/vlivné/typické/bizarní atd. texty, které charakterizují, jak se v různých dobách přemýšlelo o české fotografii, jak byly reflektovány zásadní výstavy nebo autoři nebo jaké vznikly originální myšlenkové koncepty jak se dá o fotografii přemýšlet. A jako dodatek jsme potom vydali ještě všechny známé teoretické texty Eugena Wiškovského i s úvodní studií významného historika umění Matthewa S. Witkowského z Art Institute of Chicago. Všechny tři knihy vznikaly proto, aby upozornily na množství literatury, která byla o české fotografii napsána, a zprostředkovali ji těm, kdo se o fotografii zajímají nebo o ni píší."
Tomáš Pospěch

 

Zdeněk Lhoták - Spartakiáda

 

Zdeněk Lhoták - Spartakiáda
S knižním grafikem Milanem Nedvědem jsme  připravili knihu Zdeňka Lhotáka: Spartakiáda. Skvělé texty napsali Petr Roubal a Jiří Siostrzonek.
Za tuto sérii fotografií "záklaďáků", z jejichž postav se při cvičení v blátě postupně stávají sochy, masově manipulovaná těla, dostal Zdeněk Lhoták v roce 1986 druhou cenu na World Press Photo.

Legendární soubor fotografií Zdeňka Lhotáka poprvé v samostatné knižní podobě. V prodeji pouze 400 kusů. Každá kniha v pouzdře – číslovaná a signována autorem.

 

 

PositiF - Aulehla

Gustav Aulehla - Sudetská kronika
Tato kniha nám letos dala nejvíc práce, a určitě stojí zato. Z více než 65 tisíc fotografií 90-letého krnovského fotografa jsme vybrali 190 snímků z 50. až 90. let, které vystihují život v Jeseníkách, na Bruntálsku, Krnovsku, Ostravsku ale také Mostecku. Většina fotografií nebyla dosud publikována.
Průřez celoživotním dílem Gustava Aulehly (*1931). Tento krnovský projektant rozvíjel principy humanistické fotožurnalistiky Henriho Cartier-Bressona v prostředí malého města.

 

 

PositiF - Tomáš Predka

Tomáš Predka - Monografie
Monografie malíře Tomáše Predky je prvním přehledným ohlédnutím za jeho dosavadní uměleckou tvorbou od dob studií na AVU až do současnosti.

 

 

PositiF - Tomáš Predka

Tomáš Predka (kniha v pouzdru + 4 orig. litografie)
Limitovaná edice knihy v pouhých 40 signovaných a číslovaných kusech obsahující 4 originální autorské litografie, které vytvořil Tomáš Predka jen pro potřeby této publikace v Litografické dílně v Řiční. Vše pak kompletováno v knihařském ateliéru Daruma Janem Kotulánem. Mimořádná příležitost pro sběratele!
 

 

PositiF - Libor Fojítk - Trampové

Libor Fojtík Trampové
Autorská kniha fotografa Libora Fojtíka, který tuto největší a nejpočetnější subkulturu v ČR fotografoval na různých místech Čech a Moravy po dobu více než pěti let.

 

 PositiF - Tomáš Pospěch - Šumperák Ztráta plánu

Tomáš Pospěch Šumperák Ztráta plánu
Druhá, autorská kniha Tomáše Pospěcha o fenoménu Šumperáku. Autor se na příkladu šumperáku zamýšlí nad architekturou té doby, i nad otázkou originality a sériovosti. Společně s tím, jak se s každou novou realizací rozmazával plán rodinného domu typu V, se současně zpřesňuje fenomén šumperák.

 

 

Je ideální čas pro psaní diplomových prací.
Tak levně nakladatelství PositiF ještě nikdy knihy nenabízelo.

Vše na: positif.cz, jako kupón napište do rámečku „studentka"
Sleva platí po celý březen 2021.

PositiF je malé výběrové nakladatelství – propojuje svět současného umění a fotografie. Věří v promyšlené a dobře zpracované autorské knihy.
 
Nakladatelství PositiF (Tomáš Pospěch)
Nad Královskou oborou 161/11, Praha 7
e-mail: positif.publishing zavináček gmail.com

Zdroj: Tisková zpráva nakladatelství Positif

 

Partnery Galerie WWG.CZ jsou společnosti Centrum FotoŠkoda, EIZO, Olympus, Nielsen, Rim a FOMEI.  

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI 

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner