Vyhledávání

Sloupec reklamy
Když cvakne spoušť - prezentace profesionálních i zájmových fotografů
 

ENZO
Jaroslav Špulák - hudební kritik a spisovatel
 
 
  
Adventure Golf Horní Bezděkov 

Výzva - celosvětová soutěž World Photographic Cup 2022

06. 09. 2021

Asociace profesionálních fotografů České republiky zve všechny profesionální fotografy k účasti v celosvětové soutěži World Photographic Cup 2022. 


Soutěž je otevřena i pro nečleny národních asociací. Prosíme o volnou distribuci této zprávy mezi co nejvíce českých profesionálních fotografů!
 
Federace evropských fotografů (FEP) a Profesionální fotografové Ameriky (PPA), s podporou United Asian Professional Photography (UAPP) a Australian Institute of Professional Photography (AIPP), vyhlásily další ročník prestižní celosvětové soutěže World Photographic Cup. Více informací k této události na: http://www.worldphotographiccup.org
 
Soutěže se účastní národní týmy, které ustavuje národní asociace. V České republice je to Asociace profesionálních fotografů.
 
Členové národních týmů obdrží WPC certifikát, jako potvrzení účasti za danou zemi. Vítězní členové se poté globálně utkají v soutěži o zlatou, stříbrnou nebo bronzovou medaili. Národní tým s nejvíce body získá vítězný pohár. Autoři s nejvíce body v rámci národních týmů navíc získají Národní cenu. Slavnostní vyhlášení WPC bude 28. března 2022 v Římě (budou přizváni všichni vítězové z let 2020, 2021 a 2022).
 
V rámci podpory dobrého jména české fotografie Vás – profesionální fotografy – vyzýváme k ochotě přihlásit jednu špičkovou fotografii do alespoň jedné z kategorií:
 
– Komerční fotografie (tato kategorie zahrnuje reklamu, architekturu, průmysl, módu, zátiší, jídlo apod.)
– Ilustrativní / digitální umění
– Příroda (krajina a wildlife)
– Portrét
– Reportáž / fotožurnalismus
– Svatba

 
Pozor: pro kategorii Reportáž / fotožurnalismus platí, že fotografie nesmí být měněny / upravovány. Povolena je pouze retuš, která vyhovuje současným uznávaným standardům. Budou přijaty pouze fotografie pořízené na jeden záběr. Nebudou přijaty složené fotografie nebo multiexpozice. Na vyžádání je potřeba předložit původní RAW nebo JPG soubor. Podmínka případného předložení původních souborů platí také pro kategorii Svatba.
 
Hodnotí se: účinek, kreativita/vize, technická dokonalost, kompozice.
 
Můžete-li obsadit více než jednu kategorii, prosíme, zašlete své práce do více kategorií. Vždy ale jen jednu fotografii v rámci kategorie! Tzn. min. 1 fotografii, max. 6 fotografií (tím obsadíte všechny kategorie).
 
Uzávěrka pro interní kolo, ze kterého bude ustaven národní tým pro mezinárodní reprezentaci, je 10. 9. 2021.
 
Náhledy svých fotografií prosím posílejte tentokrát na adresu: projekty@asociacefotografu.com. Delší strana náhledových obrazových souborů by měla mít okolo 1 500 px a název souboru musí obsahovat jméno autora a příslušnou kategorii. Pokud bude fotografie vybrána v anonymním hlasování SR APF do mezinárodního kola soutěže, bude potřeba ji obratem zaslat ještě jednou a splnit následující parametry: rozlišení min. 4 000 px delší strana, formát jpg kvalita 10 nebo 12 (max. velikost souboru 16 MB), vložený profil sRGB, Adobe RGB nebo greyscale.
 
Pozn.: Soutěže se může účastnit max. 18 autorů a do každé kategorie mohou být přihlášeny max. 3 fotografie. Finální výběr fotografií provede správní rada APF. Asociace se také postará o uhrazení jednotného paušálního poplatku, kterým je účast podmíněna.
 
V minulých ročnících se čeští autoři mnohokrát umístili na vynikajících medailových pozicích nebo byli finalisty soutěže. Tým České republiky získal v celkovém hodnocení už třikrát Top 10 Team Certificate. 
Naší významnou pozici v této soutěži dokládá i fakt, že Jan Pohribný, MQEP je jedním ze 3 zástupců Evropské federace FEP v organizačním výboru WPC složeném z reprezentatntů všech kontinentů.

Správní rada APF se těší na Vaše fotografie. Děkujeme za aktivní spolupráci, která povede k šíření kvalitní a věříme také inspirativní české fotografie ve světě.

S pozdravem,
 
za SR APF,
Marian Beneš, MQEP 
kapitán národního týmu WPC

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner