Vyhledávání

Sloupec reklamy
Když cvakne spoušť - prezentace profesionálních i zájmových fotografů
 

ENZO
Jaroslav Špulák - hudební kritik a spisovatel
 
 
  
Adventure Golf Horní Bezděkov 

WEEK OF LIFE (8) - Antonín MALÝ - WOL skýtá neomezené možnosti...

28. 01. 2010

 

ANTONÍN MALÝ

 

Projekt WEEK OF LIFE

Autor projektu: Adolf Zika. 

Život na planetě zemi očima jejich obyvatel.

Týden života jednotlivce v devíti snímcích po sedm dní...

Galerie WWG.CZ publikovala informaci o projektu WEEK OF LIFE na webu Nikon Club.

 

Ukázka jednoho dne Antonína Malého...

 WEEK OF LIFE - Foto: © Antonín Malý

WEEK OF LIFE - Foto: © Antonín Malý

WEEK OF LIFE - Foto: © Antonín Malý

WEEK OF LIFE - Foto: © Antonín Malý

WEEK OF LIFE - Foto: © Antonín Malý

WEEK OF LIFE - Foto: © Antonín Malý

WEEK OF LIFE - Foto: © Antonín Malý

WEEK OF LIFE - Foto: © Antonín Malý

WEEK OF LIFE - Foto: © Antonín MalýWEEK OF LIFE - Foto: © Antonín Malý

 

 

Co Vám přineslo fotografování Vašeho prvního týdne v projektu WEEK OF LIFE?

Vyfotografovat jeden týden života je výborný nápad a skýtá neomezené možnosti pro fotografa. Nehledě na svou volnou fotografickou činnost, ve které se věnuji programově psí tematice, zvolil jsem denní dokumentaci tvorů, se kterými žiji pod jednou střechou - roztomilých psíků Amerického bulldoka Cecilky a Bordeauxské dogy Míši. Míša je pes! Dohromady mají více než 130 kg!


Jaké bylo vlastní fotografování a pak následný výběr snímků? Příjemné, radostné, těžké, náročné, obtěžující, zavazující?

Samotné denní fotografování mi nedělalo problém. Psi mají volný přístup od pokoje, můj ateliér, dvůr až po poměrně velkou stupňovitou zahradu v Liboci.

Od rána pak nebyl problém oba v různých činnostech a prostředích dokumentovat. Techniku jsem zvolil malý kapesní Lumix ve formátu 16:9.

Psí ráno ovšem je až po deváté hodině, často až po půl desáté je musíme "vykopat" ven. Jejich další činnost je každý den podobná, psi mají své rituály a trvají si na nich.


Pustíte se do projektu WOL znovu nebo jste již po zkušenostech Vašeho "prvního" týdne nafotografovali svůj druhý či další týdny?

Zatím jsem měl spoustu jiné práce a o dalším pokračování jsem nepřemýšlel, ale nevidím důvod proč časem v projektu nepokračovat.


Jsou nějaká Vaše osobní témata, na kterých právě pracujete, která byste chtěli představit návštěvníkům Galerie WWG.CZ?

Minulý týden proběhla, sice pouze týdenní, moje derniéra výstavy v Galerii Louvre "Pes- přítel člověka". To je můj charitativní fotografický projekt na podporu vodicích psů pro nevidomé. Ve spolupráci s hraběnkou Mathildou Nostitzovou, která je čestná předsedkyně Občanského sdružení Mathilda, jsme vydali kalendář na rok 2010, ve kterém jsou vyfotografováni právě vodicí psi spolu s významnými osobnostmi českého společenského a kulturního života ( např. Václav Havel, Karel Schwarzenberg, Marta Kubišová, Zdeněk Svěrák, Eva Holubová, Miloš Forman a další). V Galerii Louvre proběhla derniéra tohoto projektu, výstava a křest kalendáře byl již v říjnu v Obecním domě. Prodej kalendáře byl a ještě je, neobyčejně úspěšný - původní náklad 2 000 kusů se vyprodal již před vánoci. Za cenu 500 Kč, i po odečtení nákladů na tisk, kalendář vydělal spoustu peněz. Z nich bude financován výcvik a výchova vodicích psů, cena jednoho kalendáře totiž představuje náklady na jeden týden jednoho štěněte! Dospělý a již vycvičený pes pro nevidomé přijde na 200 000 Kč! Kalendář je ještě v prodeji, třeba na Czech Press Photu na Staroměstské radnici nebo na www.mathilda.cz.


Připravujete pro letošní rok svoji autorskou výstavu nebo účast ve skupinové výstavě, knihu, kalendář apod?

Určitě letos, ostatně jako každý rok, udělám výstavu Czech Pes Photo 2010, jen zatím nevím ve které galerii. Vloni proběhla v Galerii Portheimka na Smíchově.

V aktivitách pro vodicí psy budu samozřejmě dále pokračovat, jak ve tvorbě kalendáře na další rok, tak i ve výstavách.

Určitě se zúčastním výstavy Asociace profesionálních fotografů nebo skupiny Panhorama. Jinak všemu nechávám volný průběh. Občas portrétuji nějakého psíka na zakázku ve studiu, občas se věnuji i fotografii na kšeft, bez psů a dalších zvířat. A samozřejmě také grafice, právě jsem udělal plakát na výstavu portrétů Josefa Hníka v Obecním domě od. 2. 2. 2010, nebo fotografické ilustrace do knihy Jiřího Datla Novotného o českoamerickém umělci Bartoň Lidice Beneš.

A asi, jako každoročně, dělám fotografie do kalendáře divadla Járy Cimrmanna. Určitě jsem ale na něco zapomněl, ono se to vždy během roku, ukáže!

 

 

 

Foto: © Antonín Malý

Foto: © Antonín Malý

Foto: © Antonín Malý

Foto: © Antonín Malý

Foto: © Antonín Malý

Foto: © Antonín Malý

 

Děkuji Vám.


Jiří Heller

Galerie WWG.CZ


Antonín Malý

Antonín Malý s Martym...

 

ANTONÍN MALÝ

www.antoninmaly.cz

 

Související články:

Igor Faltus

Stanislav Pokorný

Veronika Souralová

Hana Major Sládková

Pepa Středa

Daniel Kaifer

Alena Šustrová

 

 

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner