Vyhledávání

Sloupec reklamy
Když cvakne spoušť - prezentace profesionálních i zájmových fotografů
 

ENZO
Jaroslav Špulák - hudební kritik a spisovatel
 
 
  
Adventure Golf Horní Bezděkov 

WEEK OF LIFE - Daniel Kaifer - WOL je výzva...

07. 01. 2010

 

DANIEL KAIFER

Projekt WEEK OF LIFE

Autor: Adolf Zika. 

Život na planetě zemi očima jejich obyvatel.

Týden života jednotlivce v devíti snímcích po sedm dní...

 

Ukázka jednoho dne Daniela Kaifera...

WEEK OF LIFE - Foto: © Daniel Kaifer

 

WEEK OF LIFE - Foto: © Daniel Kaifer

 

WEEK OF LIFE - Foto: © Daniel Kaifer

 

WEEK OF LIFE - Foto: © Daniel Kaifer

 

WEEK OF LIFE - Foto: © Daniel Kaifer

 

WEEK OF LIFE - Foto: © Daniel Kaifer

 

WEEK OF LIFE - Foto: © Daniel Kaifer

 

WEEK OF LIFE - Foto: © Daniel Kaifer

 

WEEK OF LIFE - Foto: © Daniel Kaifer

WEEK OF LIFE - Foto: © Daniel Kaifer

 

Co Vám přineslo fotografování Vašeho prvního týdne v projektu WEEK OF LIFE?

Především to byla pro mne výzva. Zkusit si vyfotografovat svůj vlastní týden života, nenechat se ovlivnit ostatními fotografy. Pokusit se vidět sebe sama zase z jiného úhlu. Hrozné zjištění bylo, že fotografie, které někdy fotím více jak týden, nebo i měsíc jsem schopen udělat v jednom dni, nebo dokonce v jednom případě během jedné půlhodiny.


Jaké bylo vlastní fotografování a pak následný výběr snímků? Příjemné, radostné, těžké, náročné, obtěžující, zavazující?

Nikdy jsem nevěděl co budu fotografovat druhý den, natož za dva dny. Nešlo to mnoho naplánovat, protože jsem chtěl fotografovat jak dny přicházejí a odcházejí. Chtěl jsem to vše prožít naplno. Proto pro mne bylo vždy velice překvapující, kolik jsem schopen toho za den objevit, kolik toho mohu od života dostat. O nic sice nešlo, mohl jsem začít následující den znovu a znovu, ale celé jsem to bral ohromně vážně a toto přecevzetí bylo pro mne velice zavazující a někdy až svazující. Po posledním snímku se mi docela ulevilo.

S výběrem snímků jsem problém neměl.


Pustíte se do projektu WOL znovu nebo jste již po zkušenostech Vašeho "prvního" týdne nafotografovali svůj druhý či další týdny?

Přemýšlím o tom, ale přirozená lenost mi v tom zatím brání a čekám na inspiraci a na nápad. Zabývám se nápadem vyfotografovat týden jen na panoramatický formát, druhý nápad je, že týden sestavím pouze z portrétů obličejů osob, který každý den v týdnu potkám. Také si trochu pohrávám s barevným provedením fotografií. Nějak ty nápady určitě uzrají.


Jsou nějaká Vaše osobní témata, na kterých právě pracujete, která byste chtěli představit návštěvníkům Galerie WWG.CZ?

Chtěl bych, pokud je to možné, čtenářům GALERIE WWG.CZ představit svůj dlouhodobý projekt občasného poetického pátečníku Hlas Divočiny. Je to takový občasný elektronický pátečník, který vychází e-mailem skoro každý pátek. Zaznamenávám si v něm to co jsem prožil, koho jsem potkal, poznal. Beru jej tak, že to co za týden dostanu, tak bych měl jako dárek předat dál. Je jen na čtenáři zda si balíček rozbalí, nebo ne. Je to taková má radost. Poslední vydání s odkazy na minulá vydání je ke shlédnutí zde: www.sumava.unas.cz/dopis_1_1_10.html

Pokud by nějaký čtenář GALERIE WWG.CZ chtěl tento pátečník dostávat pravidelně stáčí mi napsat email a do předmětu napsat - AKTIVACE HLASU DIVOČINY , do zprávy napsat něco málo o sobě, nebo připsat jen jakýkoliv komentář. Rád znám své čtenáře. Poté od následujícího pátku takovýto čtenář dostane vždy čerstvé vydání.Připravujete pro letošní rok svoji autorskou výstavu nebo účast ve skupinové výstavě, knihu, kalendář apod?

Jsem teď velice šťastný z pozvání od kurátorů k společné výstavě členů AF ČR – Výběr, kde by pravděpodobně měly být vystaveny některé mé práce. Je to pro mne veliká radost a pocta. Kalendáře nevydávám a na knihu nemám zatím dostatek kvalitních fotografií a textů . Mám však připravený nový velice hezký výstavní soubor 40-ti fotografii s básnickými texty, ale nevím kdo a kde by mi adekvátně celý soubor vystavil a zda by byl o soubor vůbec zájem.

 

 

 

Foto: © Daniel Kaifer

 Foto: © Daniel Kaifer

 Foto: © Daniel Kaifer

 Foto: © Daniel Kaifer

 Foto: © Daniel KaiferFoto: © Daniel Kaifer

 

Děkuji Vám.


Jiří Heller

Galerie WWG.CZ

 

 

Foto: © Daniel Kaifer

DANIEL KAIFER

 

Související články:

Ivo Hausner

Antonín Malý

Igor Faltus

Stanislav Pokorný

Veronika Souralová

Hana Major Sládková

Pepa Středa

Daniel Kaifer

Alena Šustrová


 

 

 

 

 

Partneři galerie

 Centrum FotoŠkoda

FOMEI

OLYMPUS

Mediální partneři

  Asociace profesionálních fotografů ČR 

 

Provozovatel galerie

Mediální partner